7.sınıf , 9.sınıf ve YGS matematik konularından Eşitlik ve Denklemler çözme konusunun Terazi içeren soruları ile ilgili Test soru çözümü örneklerini içermektedir
Ücretsiz Abone Ol : https://goo.gl/zgONtJ
Tüm 7.Sınıf Videoları İçin: https://goo.gl/wObIfg

 Bir Bilinmeyenli Denklemler
İçerisinde eşitlik ve bir bilinmeyen bulunan ifadelere bir bilinmeyenli denklemler denir. (2x+6=0) Buradaki bilinmeyen yerine değişken de kullanılabilir.Denklemi doğru yapan değişkenin veya bilinmeyenin değerine denklemin çözümü, bu doğru değeri bulma işlemine denklemi çözme denir.Diğer bir deyişle denklemi sağlayan bilinmeyene denklemin kökü,denklemin köklerinden oluşan kümeye denklemin çözüm kümesi denir.

https://www.youtube.com/watch?v=gu9rqPZR8PY

Web : http://goo.gl/LfXkzZ
Facebook : http://goo.gl/cj9UAa
Twitter : http://goo.gl/o1fChC
İnstagram : http://goo.gl/oWPF4j

Açıklama ve Etiketler
Bu sayfada bir garip matematikçiye ait matematik ders anlatım videolarına ve rehberlik motivasyon videolarına ulaşabilirsiniz . Tüm abonelikler ücretsizdir.

7.sınıf denklemler konusunda aklınıza takılan sorular bulunabilmketedir. Bu tarz soruların nasıl çözüldüğünü merak ediyor olabilirsiniz. Çözerken kulanılacak pratik yöntemlerden konu anlatımlarından ve soru çözümlerinden bahsedeceğimiz videomuzdaki içeriklerden bahsedeyim biraz.

Öncelikle bu konu lise 1 de ve 7.sınıfta işlenmekte olan bir kou olduğundan en basitten başlayarak anlatıım. Denklemlerin nasıl yazıldığını ve verilen denklemi cümle olarak nasıl ifade edebileceğimizi anlattım. Video ve görsel olarak anlatımı bulunduğundanve çok fazla çözümlü örnek içerdiğinden dolayı kolaylıkla anlayabileceğiniz bu video tam size göre . hem temelinizi sağlamlaştırmanıza yarayacak hemde denklemler gibi önemli bir konuyu öğrenmiş olacaksınız.